Často kladené otázky

 • Co je to vlastně Caara.cz?

  Caara.cz je ONLINE služba, která dělá z prodeje nebo nákupu ojetého auta jednoduchou, rychlou a bezstarostnou záležitost. Propojujeme prodávající a kupující, a to s naší přidanou hodnotou. Nemusíte objíždět celou republiku, abyste našli své nové auto.

 • Jak služba funguje?

  Caara.cz propojuje prodávající a kupující.

  Zákazník, který chce koupit vůz, nemusí sledovat stovky nepřehledných nabídek na nejrůznějších serverech a následně objíždět množství autobazarů či soukromých majitelů a dohadovat se s nimi o ceně. Pokud si na Caara.cz vyberete auto, náš zaměstnanec vám ho přiveze ukázat, předvede celou výbavu vozu a absolvuje s vámi i testovací jízdu.

  Každý vůz, který nabízíme na naší platformě Caara.cz, prochází důkladnou kontrolou. Údaje ze servisní knížky ověřujeme v místě, kde byl vůz servisován. V různých databázích zjistíme, zda není vůz kradený, zabavený, předmětem leasingu nebo soudního sporu. Následně proběhne technická prohlídka, kterou provede náš technik s dlouholetou praxí. Výsledky technické prohlídky včetně detailních fotografií vozu a předchozí analýzy jsou pro kupujícího k dispozici v nabídce prověřených vozů. Jsme naprosto transparentní, proto na fotografiích najdete například i škrábance na karosérii nebo v interiéru, případně detaily opotřebení jednotlivých dílů.

  Caara.cz za vás (na základě notářsky ověřené plné moci) za vás vyřeší i veškeré papírování spojené s převodem vozu na nového majitele a smluvně garantuje kompletní transakci.

  Pokud se naopak rozhodnete svoje auto přes Caara.cz prodat, přebíráme za vás záruku na skryté vady. Po přehlášení vozu na nového majitele přechází záruka plně na nás.

 • Jak probíhá prohlídka vozu?

  S technikem se domluvíte na místě a času, kde technická prohlídka proběhne, tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo. Než technik vaše auto zkontroluje, můžete si dát kávu nebo oběd, ale samozřejmě můžete být prohlídce přítomni. Na kompletní kontrolu včetně krátké testovací jízdy a nafocení vozu potřebujeme zhruba 60 minut.

  Každý vůz, který nabízíme na naší platformě Caara.cz, prochází důkladnou kontrolou. Údaje ze servisní knížky ověřujeme v místě, kde byl vůz servisován. V různých databázích zjistíme, zda není vůz kradený, zabavený, předmětem leasingu nebo soudního sporu a zda sedí rok výroby. Ověříme informace o průběhu stavu tachometru. Výsledkem je podrobný report, který je k dispozici u každého vozu v naší nabídce.

  Následně proběhne technická prohlídka, kterou provede náš technik s dlouholetou praxí.

 • Co všechno kontrolujete?

  Detailní popis kontroly

  Výsledky technické prohlídky včetně detailních fotografií vozu a předchozí analýzy jsou pro kupujícího k dispozici pro každý vůz v naší nabídce prověřených vozů. Jsme naprosto transparentní, proto najdete na fotografiích například i škrábance na karosérii nebo v interiéru, případně detaily opotřebení jednotlivých dílů.

 • V jakém stavu musí být vůz před kontrolou?

  • jste vlastníkem vozu
  • nemá žádné defekty
  • nebyl nikdy bouraný
  • jste vlastníkem vozu a jste maximálně druhý majitel
  • vůz nebyl používán jako taxi, autoškola, ani jako vůz v půjčovně
  • vůz není zatížen půjčkou nebo úvěrem
  • vůz nemá žádné tuningové úpravy

  A prosíme vás, nezapomeňte ho umýt, abychom dobře viděli na vše, co potřebujeme.

 • Co ovlivňuje prodejní cenu vozu?

  Sledujeme spoustu faktorů, které mohou ovlivnit tržní cenu vozu. Je to cena, která je individuálně určena na základě technické kontroly vozu a situace na trhu.

 • Co z toho má Caara.cz?

  Hlavním zdrojem příjmů je provize z prodeje – od prodávajícího si bereme 6–9 % z částky, za kterou se vůz prodá. Dalším zdrojem příjmů je prodej pojištění a financování vozů.

 • Kdo jsou vaši technici?

  Naši technici jsou zaměstnanci naší společnosti, mají minimálně 10 let zkušeností a nejsou hodnoceni provizemi z prodeje vozů.

 • Převezmete záruku?

  Zákonná záruka na skryté vady po prodeji vozu jde plně za námi. Vy si užijte pohodu a radost z dobře prodaného auta. Pro absolutní spokojenost nového majitele dokonce přidáme půl roku záruky v ceně vozu.

 • Stojí něco zveřejnění auta na stránkách?

  Ne. Pokud budete chtít váš vůz na Caara.cz prodat, prohlídka, ocenění, nafocení a inzerce na našem webu a ostatních relevantních serverech je zdarma. Bereme si 6-9% provizi z prodejní ceny vozu až po jeho prodeji.

 • Budu moci auto používat v době, kdy bude prodávané na Caara.cz?

  Budete, jen nám dáte vědět, kdy bude k dispozici pro testovací jízdy, o zbytek se už postaráme my.

 • Dokdy obdržím platbu po prodání auta?

  Platbu zpravidla obržíte do 5 dní po prodeji.

 • Co mám dělat, když už nechci, aby bylo auto na vašich stránkách?

 • Vyřídíte za mě převod vozu?

  Ano, za tuto službu nic neplatíte.

 • Mohu vám věřit při nákupu vozu? Jak vím, že je v perfektním technickém stavu?

  Každý vůz, který nabízíme na naší platformě Caara.cz, prochází důkladnou kontrolou. Údaje ze servisní knížky ověřujeme přímo v místě, kde byl vůz servisován. V různých databázích partnera Cebia zjistíme, zda není vůz kradený, zabavený, předmětem leasingu nebo soudního sporu a zda sedí rok výroby. Ověříme informace o průběhu stavu tachometru. Výsledkem je podrobný report, který je k dispozici u každého vozu v naší nabídce.

  Následně proběhne technická prohlídka, kterou provede náš technik s dlouholetou praxí.

  Detailní popis kontroly

  Výsledky technické prohlídky včetně detailních fotografií vozu a předchozí analýzy jsou pro kupujícího k dispozici pro každý vůz v naší nabídce prověřených vozů. Jsme naprosto transparentní, proto najdete na fotografiích například i škrábance na karosérii nebo v interiéru, případně detaily opotřebení jednotlivých dílů.

  Auta v naší nabídce jsou pečlivě vybírána a neunikne nám žádný detail. Proto vám dáváme navíc záruku na půl roku v ceně vozu.

 • Poskytujete nějakou záruku?

  Pro klid vaší duše přidáváme půlroční záruku v ceně vozu. Záruka je poskytována společností Defend Insurance. Detaily poskytneme při zkušební jízdě.

  Plnění záruky je detailně specifikováno ve smlouvě uzavřené mezi vámi a společností Defend Insurance.

  Navíc přebíráme za prodávajícího záruku na skryté vady, která trvá 12 měsíců.

 • Zařídíte pojištění vozu?

  Ano, díky spolupráci s mnoha společnostmi nabízíme velmi výhodné ceny.

 • Zařídíte financování vozu?

  Ano, díky spolupráci s mnoha společnostmi nabízíme velmi výhodné financování.

 • Co ovlivňuje prodejní cenu vozu?

  Sledujeme spoustu faktorů, které mohou ovlivnit tržní cenu vozu. Není to tabulková cena, ale je to individuálně určená cena, kterou určí náš technik na základě technické kontroly a situace na trhu.

 • Jak funguje testovací jízda?

  S technikem se domluvíte na místě a času, kde zkušební jízda proběhne, dle vašich preferencí. Technik se s vozem dostaví na určené místo, ukáže vám všechny vlastnosti a funkce vozu, projde s vámi kompletní dokumentaci a historii vozu a zodpoví veškeré vaše dotazy. Samozřejmě se vozem také svezete. Na kompletní představení vozu včetně testovací jízdy si udělejte čas zhruba 60 minut.

 • Když si u vás pořídím vůz, vezmete na protiúčet můj vůz?

  Pokud bude splňovat podmínky pro přidání vozu na naši platformu, váš vůz uvítáme.

 • Mohu si objednat testovací jízdu i o víkendu?

  Ano, kdykoliv, kdy se vám to bude hodit a auto bude k dispozici. Komunikaci zajišťujeme my.

 • Mohu se potkat s prodejcem?

  Caara.cz je zde proto, abyste se vy nemuseli o nic starat. Vytváříme službu, přes kterou je prodej i nákup auta opravdu snadný. Proto neposkytujeme údaje o prodejci automobilu, jednat budete pouze s námi, těšíme se na spolupráci!